Asiantuntijat

Ahertavan osaajat koostuvat eri alojen ihmisistä, joita yhdistää työn tekemisen ilo ja halu kehittää. Joukossamme korostuu monipuolinen työkokemus ja poikkitieteellinen tausta. Asiantuntijoihimme kuuluu lisäksi kattava joukko alan sekä kansallisia että kansainvälisiä huippuasiantuntijoita ja johtajia. Kokoamme aina asiakkaan tarpeisiin sopivan tiimin parhaiden mahdollisten ratkaisujen löytämiseksi.

Sami Pakarinen

Sami on Ahertavan toimitusjohtaja. Hänellä laaja-alainen työkokemus turvallisuusalalta, myynnistä ja markkinoinnin kehittämisestä. Sami on erikoistunut toimitilaturvallisuuteen, turvallisuustekniikkaan, paloturvallisuus- ja lukitusratkaisuihin.

+358 40 655 2355 | sami.pakarinen@ahertava.fi

Jyri Paasonen

Jyri on oikeustieteen tohtori ja dosentti, joka on erikoistunut riskienhallinnan ja turvallisuuden kehittämis- ja tutkimusprojekteihin, joissa on implementoitu eri standardeja ja sääntelyn vaatimuksia sekä kehitetty teknologisia ratkaisuja.

+358 45 257 3488 | jyri.paasonen@ahertava.fiBlogi

Heidi Heiniö

Heidi on pitkän linjan turvallisuus- ja työsuojelupäällikkö. Hän on erikoistunut toimitila-, ympäristö-, työ- ja henkilöstöturvallisuuteen.

+358 50 591 6586 | heidi.heinio@ahertava.fi

Harri Karjalainen

Harri on kokenut tietohallinnon asiantuntija, jolla on mittava kokemus IT-alalta erilaisista tehtävistä palveluntarjoajan, ostajan ja asiantuntijan rooleissa. Hänen vahvuutena on ratkaisukeskeinen toimintatapa ja dokumentointi.

+358 500 680 513 | harri.karjalainen@ahertava.fi

Janne Murtomäki

Janne on kokenut turvallisuusjärjestelmien asiantuntija. Hän on erikoistunut toimitilaturvallisuuteen, hälytyskeskus- ja turvallisuusjärjestelmiin sekä niiden integraatioihin.

+358 400 742 358 | janne.murtomaki@ahertava.fi

Jyrki Mannelin

Jyrki on kokenut lakimies. Hän on erikoistunut tietosuojaan ja laadunhallintaan sekä sopimusoikeuteen.

+358 50 310 0970 | jyrki.mannelin@ahertava.fi

Kari Sutinen

Kari on pitkän linjan lukkoliikeyrittäjä. Hän on erikoistunut toimitilaturvallisuuteen, lukitus- ja kulunvalvontajärjestelmiin sekä laadunhallintaan.

+358 400 758 335 | kari.sutinen@ahertava.fi

Jukka Virtanen

Jukalla on vankka johtajakokemus kansainvälisten yritysten palveluksessa. Hän on erikoistunut johtamisen ja toimintakulttuurin kehittämiseen sekä riskienhallintaan.

+358 40 581 9256 | jukka.virtanen@ahertava.fi

Teemu Matilainen

Teemulla on monipuolinen työkokemus pelastusalan eri työtehtävistä. Hän on toiminut myös kansainvälisissä suojelutehtävissä. Teemu on suosittu kouluttaja ja harjoitusten vetäjä.

+358 44 583 6272 | teemu.matilainen@ahertava.fi

Kari Koivistoinen

Karilla on pitkä työkokemus pelastusalalta, jossa hän on toiminut muun muassa pelastusopistolla opettajana. Hän on erikoistunut cbrne- ja atex-asioihin sekä varautumiseen erilaisissa onnettomuustilanteissa.

+358 44 987 8519 | kari.koivistoinen@ahertava.fi

Iivari Valkonen

Iivarilla on laaja-alainen työkokemus pelastusalan esimies- ja opetustehtävistä kansallisesti sekä kansainvälisesti. Hän on erikoistunut vaarallisiin aineisiin, CBRNE-asioihin, ympäristö- ja vesistöonnettomuuksiin sekä korkealla työskentelyyn.

+358 50 376 9684 | iivari.valkonen@ahertava.fi

Timo Latsa

Timo on erityisluokanopettaja, AVEKKI-kouluttaja ja työnohjaaja. Hänellä on pitkä kokemus opettajana sekä yläkoulun että alakoulun erityisryhmissä. Hän on erikoistunut varhaiskasvatuksen ja perusopetuksen lasten ja nuorten haastavan sekä aggressiivisen käyttäytymisen kohtaamiseen arjessa.

+358 44 350 6166 | timo.latsa@ahertava.fi

Kim Valtonen

Kim on tieto- ja viestintätekniikan asiantuntija, jolla on myös laaja työkokemus turvallisuusalalta. Hän on erikoistunut tietoturvaan, tietosuojaan ja IT-ratkaisuihin.

+358 50 911 0678 | kim.valtonen@ahertava.fi

Yhteystiedot

Verkkolaskuosoite: 003728289563
Y-tunnus: 2828956-3
Verkkolaskuoperaattori: OpusCapita Solutions Oy
Operaattorin välittäjäntunnus: E204503
Sähköpostilaskuosoite:
Ahertava.FI.P.114759-4@docinbound.com

Käyntiosoite:
Porrassalmenkatu 21 B
50100 Mikkeli

Sami Pakarinen
Toimitusjohtaja
+358 40 655 2355
sami.pakarinen@ahertava.fi